perm_phone_msg
Blog

Oportunitate de job - Contabil Junior

2023-11-03 08:20:18

Îți dorești să faci parte dintr-o echipă de profesioniști entuziaști, dedicată și pasionată de domeniul financiar? Nexia ABS Financial Services își mărește echipa și căutăm un nou coleg pentru a se alătura forțelor noastre!

Cine suntem:

Nexia ABS Financial Services este o echipă unită și orientată spre rezultate, cu o vastă experiență în industria financiară. Ne mândrim cu abilitatea noastră de a oferi soluții personalizate și de a susține clienții în atingerea obiectivelor lor financiare.

Beneficii:

  • Oportunitate de dezvoltare profesională într-un mediu dinamic și inovator;
  • Program hibrid flexibil pentru un echilibru optim între muncă și viață personală;
  • Locație centrală în inima Bucureștiului, în sectorul 5, Cotroceni;
  • Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență și performanță;
  • Beneficii suplimentare, inclusiv asigurare medicală privată și tichete de masă;

Responsabilitati:

Operarea în programul informatic specific de contabilitate a tuturor documentelor financiar contabile pentru firmele alocate:

  • Înregistrarea facturilor, bonurilor fiscale și a altor documente financiar-contabile;
  • Verificarea corectitudinii și completitudinii datelor înregistrate;
  • Asigurarea respectării termenelor limită pentru înregistrarea documentelor;
  • Întocmirea diverselor rapoarte la solicitarea superiorului;
  • Participarea la operatiunile contabile de inchidere de luna;
  • Pregătirea și depunerea declarațiilor fiscale în conformitate cu legislația fiscală aplicabilă;
  • Întocmirea de diverse rapoarte financiar-contabile.

Candidatul Ideal:

  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunostinte de operare in Excel/Word;
  • Dorinta de a invata de la profesionisti in domeniu
  • Atentie la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple
  • Precizie, responsabilitate, bine organizat, gandire logica

Echipa noastră așteaptă cu nerăbdare să vă întâmpine și să vă ofere oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu de lucru stimulant și motivant.